نماد اعتماد الکترونیکی

تولید و عرضه انواع ملزومات و تجهیزات کاربردی تأسیسات ساختمان از دیرباز مورد توجه شرکت ساخت و ساز و پیمانکاران  قرار گرفته و به مرور زمان عوامل زیادی دست به دست هم داده اند تا بتوان بهترین محصول را برای ایجاد شرایط مطلوب جهت سکونت را تهیه  و تولید کنند.

تاسیسات

معرفی انواع تأسیسات ساختمان

پکیج گرمایشی :

یکی از تجهیزات  پر مصرف در فصول سرد پکیج گرمایشی ا...

تولید و عرضه انواع ملزومات و تجهیزات کاربردی تأسیسات ساختمان از دیرباز مورد توجه شرکت ساخت و ساز و پیمانکاران  قرار گرفته و به مرور زمان عوامل زیادی دست به دست هم داده اند تا بتوان بهترین محصول را برای ایجاد شرایط مطلوب جهت سکونت را تهیه  و تولید کنند.

تاسیسات

معرفی انواع تأسیسات ساختمان

پکیج گرمایشی :

یکی از تجهیزات  پر مصرف در فصول سرد پکیج گرمایشی است که به تنهایی می تواند نقش موتورخانه ای کوچک را در منزل و ساختمان های اداری ایفا کند. کاربرد اصلی پکیج ها تأمین آبگرم مصرفی ساختمان و تأمین حرارت و گرمای لازم برای گرمایش رادیاتورها می‌باشد. مزیت داشتن پکیج این است که دیگر نیازی به تاسیسات موتورخانه مرکزی نمی‌باشد پس از این رو، هزینه های بالای لوله کشی و تأمین مشعل و دیگ و ... برای احداث تاسیسات ساختمان و گرمایشی موتورخانه مرکزی حذف می شود.

رادیاتور:

رادیاتور وسیله ای پرکاربرد برای توزیع گرمای لازم در داخل ساختمان می باشد. آب گرم تامین گرمایش رادیاتورها یا در پکیج همان واحد و یا در تاسیسات گرمایشی موتورخانه مرکزی ساختمان تولید می گردد. رادیاتور ها در انواع متفاوتی مانند رادیاتورهای فولادی، رادیاتورهای آلومینیومی، رادیاتورهای پنلی و انواع رادیاتورهای برقی تهیه و تولید می شود.

ابزار های تاسیساتی :

ابزار های تاسیساتی شامل دریل ، پیچ گوشتی برقی و شارژی، دستگاه فرز، پروفیل بر، اره زنجیری (موتوری)، اره، آچار، انبر، قیچی و گردبر، پيچ گوشتی و فازمتر، چکش، سوهان و سنباده، بکس و متعلقات، ست سر پیچ گوشتی، کيت ابزار، فیلتر بازکن، گيره و پيچ دستی، سندان دستی، ابزار نقاشی و لوازم ايمنی کار می باشد که هر کدام کاربرد ساختمانی بسزای دارد. لوازم ایمنی کار هم می توان دستکش و لباس کار را نام برد که برای جلوگیری از خطر بکار میرود.

ایزار تاسیساتی

لوله و اتصالات:

بطور کلی لوله ها وظیفه انتقال یا نگهداری انواع  مایعات یا گازها با چگالی های مختلف را بر عهده دارند. لوله ها بر اساس کاربرد آنها می‌توانند از مواد مختلفی مثل فولاد، پلاستیک ، مس ،  چدن،سیمان ، PVC و غیره ساخته شوند.همچنین کاربرد اتصالات  در لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی برای اتصال لوله ها به یکدیگر ، تغییر جهت دادن لوله ، انشعاب گیری و یا تبدیل قطر لوله از قطعاتی می باشد.

شیرآلات صنعتی:

شیر صنعتی یک وسیله مکانیکی است که طی یک فرآیند فشار و جریان سیال را کنترل می کند. وظایف اصلی شیرها شامل؛ قطع و وصل کامل جریان، کنترل مقدار و فشار جریان عبوری، کنترل مسیر جریان، کنترل و ایمن نگه داشتن دستگاه های تحت فشار می باشد.

پمپ آب:

پمپ آب ساختمانی، جهت افزایش فشار آب خانه، ساختمان، آپارتمان و ویلا ها به کار می رود. متراژ واحد، تعداد شیر ها و همچنین تعداد طبقات عواملی هستند که در انتخاب پمپ خانگی موثر می باشند. پمپ با مخازن انبساط یا پمپ با کلید اتوماتیک و یا بوستر پمپ از انواع پمپ خانگی هستند که با توجه به کاربرد هر کدام، یکی از آنها برای ساختمان و یا خانه مورد نظر انتخاب می شود.

چرخ صنعتی:

چرخ‌های صنعتی ثابت و گردان ابزار‌هایی برای حرکت و انتقال اجسام در کارخانه، انبار، فروشگاه، اماکن تفریحی و مراکز پزشکی هستند. معمولا چرخ‌های صنعتی از فولاد یا چدن تولید می‌شوند که برای سهولت‌ حرکت و کاهش صدا و جلوگیری از خوردگی فلز، فضای خارجی شعاع چرخ‌ها را با نوار‌های عایق از مواد لاستیکی و پلیمری پوشش می‌دهند.

تاسیساتی

بیشتر

تاسیسات 

زیرشاخه ها

 • ابزار
 • لوله و اتصالات
 • شیرآلات صنعتی
 • گرمایش و سرمایش

  تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ، تجهیزاتی هستند که برای داخل ساختمان و راحتی و آسایش محیطی و افراد مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد اصلی این تاسیسات ، ایجاد محیطی راحت و قابل استفاده از نظر دما و کیفیت هوای آن نیز قابل پذیرش باشد.

  تاسیسات سرمایشی

  تاسیسات سرمایشی به تاسیساتی گفته می شود که محیط مورد نظر را سرد می کنند. در اینجا، منظور از تاسیسات سرمایشی، دستگاه  هایی مانند کولر گاز و کولر آبی است که هوای سرد را به قسمت های مختلف ساختمان میفرستد. غالبا ، این تاسیسات مخصوصا کولر آبی جایی در بیرون از ساختمان مانند پشت بام نصب و راه اندازی می شوند.

   

  تاسیسات گرمایشی

  تاسیسات گرمایشی، مکانیسمی برای استفاده از  انرژی گرمایی در منزل ، اداره و ساختمان های دیگر و  کنترل و حفظ درجه حرارات در سطح پذیرفته شده است. این تاسیسات، بخشی از تاسیسات گرمایشی، تهویه هوا و سرمایشی محسوب می شوند. امکان دارد که این سیستم گرمایشی مرکزی و یا توزیعی باشد. به طور معمول، دستگاه  هایی مانند بخاری، رادیاتورها، آبگرمکن ها، فن کویل ها، پکیج های شوفاژ دیواری و موتورخانه ها جز تاسیسات گرمایشی هستند. غالبا، برای خانه های شخصی و ساختمان های عمومی از سیستم گرمایش مرکزی (شوفاژ)  برای گرم کردن استفاده می شود.

 • پمپ سیالات
 • چرخ
 • چسب و اسپری روان کننده
 • عایق

  کاربرد عایق حرارتی جلوگیری از ورود و خروج سرما و گرما به بیرون و داخل ساختمان و همچنین  کاهش مصرف انرژی می باشد به همین دلیل باید  دیواره های خارجی سازه با عایق حرارتی پوشاند. یکی دیگر از کاربردهای عایق حرارتی می توان جهت  تحمل  وزن و نیز جلوگیری از ورود صدا را نام برد. از نظر براورد هزینه ، عایق کاری ساختمان کم بالا بوده ولی در مدت طولانی مزیت عایق ها باعث می شود که این هزینه به عمل آمده جبران شود. اگر عایق کاری ساختمان  در قسمت های سقف و کف ، دیواره های جانبی ، لوله ها به درستی انجام شود باعث افزایش راندمان انرژی می گردد.

  تمام مصالح ساختمانی بخشی ازگرما یا سرما را از خود عبور می دهند. در برخی مواد مثل فلز و شیشه این انتقال به آسانی انجام می شود. اما موادی مثل پشم، خزه حیوانات، پارچه های ضخیم و هوای ساکن در برابر انتقال گرما و سرما بسیار مقاوم هستند و به عنوان عایق استفاده می شوند.

  عایق حرارتی

  موارد مهم در انتخاب عایق حرارتی:

  مقاومت حرارتی، قابلیت احتراق، درجه سمیت، مقاومت فشاری، چروک خوردگی، مقاومت  در برابر اشعه ماورای بنفش، مقاومت در برابر قارچ و میکروب، ضریب انبساط  و انقباض، خنثی بودن از نظر شیمیایی (به منظور جلوگیری ازآسیب رساندن به فلزات اطراف)، خاصیت مویینگی و چگالی.

  انواع عایق :

  عایق پلاستیکی

  این عایق ها انواع پلاستیک ها را شامل می شوند و دارای تنوع و تعداد زیادی هستند که به نام های فومهای پلی استایرن، پلی اتیلن، پلی یورتان، فنولیک، پلی وینیل کلراید، اوره فرم آلدئید، فوم EPDM (اتیلن-پروپیلن-داین-منومر)، نیتریل فوم معرفی شده است.

  عایق پشم شیشه

  پشم شیشه به الیاف های بسیار نازک، تارهای شیشه که به هم متصل اند گفته می شود. این الیاف را پس از سرد شدن با همدیگر دسته می کنند و روی کاغذ کرافت، سربی، قیری یا تور الیاف دار قرار می دهند. مزیت این نوع عایق پایداری ابعاد، بی بویی و غیر نم گیری است که امکان رشد قارچ و کپک در آن وجود ندارد. عایق پشم شیشه در قسمت سقف خانه و بام های شیب دار بیشترین کاربرد را دارد . پشم شیشه سبک وزن بوده و نصب آن بسیار آسان است.

  عایق الیاف معدنی

  این الیاف از خرد کردن دانه بندی سنگ آتش نشانی دیر ذوب تشکیل شده است. مزیت پشم معدنی از لحاظ ابعاد پایدار است و علاوه بر نم گیر و بی بو بودن امکان رشد قارچ یا کپک را فراهم نمی سازد. در ضمن، این ماده اشتغال ناپذیر بوده  و عایق حرارت و صوت است.

  عایق

  عایق پشم سنگ

  پشم سنگ جز متداول ترین و سالم ترین عایق حرارتی بوده و منشا آن سنگ های آذرین می باشند و همچنین از نظر وزن ، سبک هستند. ویژگی های پشم سنگ این است که  در برابر نفوذ بخار آب مقاومت کمی دارد که از مهمترین امتیازات آن است، زیرا رطوبت در ساختمان هایی که به تازگی بنا شده اند به راحتی به صورت بخار آب از عایق می گذرد و بنا را خنک می کنند و همچنین با کلیه مصالح ساختمانی سازگاری دارد. یکی از کاربردهای مهم پشم سنگ استفاده از آن به عنوان ضد حریق می باشد.

  عایق پرلیت

  پرلیت تشکیل شده از سنگ آتشفشانی است که در مناطق مرطوب تشکیل می شود. وزن سبک  و غیر قابل اشتغال بودن آن جز ویژگی های عایق پرلیت می باشد. در برابر پوسیدگی و حمله موریانه ها مقاوم است. از جمله معایب پرلیت مقاومت فشاری کم آن است لذا نباید در مکان هایی که تحت فشار و رطوبت زیاد است، مورد استفاده قرار گیرد.

  عایق شیشه اسفنجی

  این ماده با استفاده از شیشه خالص که تا بیست برابر حجم خود منبسط می گردد و به صورت صفحات صلب و اسفنجی عایق بندی تبدیل می شود. از ویژگی های عایق شیشه اسفنجی می توان  جذب کم آب و ضد حریق بودن و اینکه در مقابل جانوران مقاوم هستند و از نظر ابعاد پایدار و از مقاومت فشاری خوبی برخوردار است را نام برد.

   

  عایق تخته چوب پنبه فشرده

  این عایق از فشرده کردن دانه های چوب پنبه  در کنار هم تولید می شود. از ویژگی عایق تخته چوب  این است که مقاومت  فشاری خوب و مقاومت کششی ضعیف  دارد و در مقابل رطوبت و پوسیدگی مقاومت دارند به همین دلیل  در محل هایی که رطوبت شدید دارند به کار برده می شوند. این تخته ها گران قیمت اند و در برابر انتقال حرارت مقاومت خوبی دارند.

  عایق

 • درب و پنجره
 • صاعقه گیر و ارتینگ

لیست مقایسه محصولات

انصراف